H.T.S.

Poradniki

Jakie są funkcje opakowań kartonowych?

Pudełka z tektury przydają się praktycznie w każdej branży przemysłowej oraz w codziennym życiu. Gdzie konkretnie można wykorzystać kartony fasonowe i klapowe? Przedstawiamy najbardziej typowe i mniej oczywiste funkcje opakowań.

Karton klapowy czy fasonowy?

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego w budowie, niż karton. W końcu jest to po prostu pudełko z tektury służące do magazynowania, zabezpieczania czy też transportowania różnych przedmiotów. Jednak okazuje się, że nawet tak zwyczajny przedmiot może występować w wielu formach.

Jak dobrać karton?

Zastanawiasz się nad wyborem idealnego kartonu dla swoich produktów? Nie podejmuj pochopnej decyzji. Uwzględnij przeznaczenie opakowania oraz rodzaj towaru, jaki ma się w nim znaleźć. Pomożemy Ci dobrze zaplanować zakup – skorzystaj z naszych fachowych podpowiedzi i dobierz odpowiedni karton dla siebie.

Czym się różni tektura od kartonu?

Czym różni się karton od tektury? To z pozoru łatwe pytanie może nastręczyć wiele trudności. Śpieszymy jednak z pomocą! Dzięki naszemu krótkiemu poradnikowi dowiesz się, czym jest karton, a czym tektura, jakie istnieją między nimi różnice, a także do czego stosuje się oba materiały i jakie wiążą się z tym korzyści.

 

 

Polish Albanian Arabic Belarusian Bulgarian Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Irish Italian Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian